FIRIN ALTI NEDEN PİŞİRMEZ

7/24 Profesyonel Teknik Servis

FIRIN ALTI NEDEN PİŞİRMEZ

Fırının Üstü Pişiriyor, Altı Pişirmiyor Sorunu ve Çözümü

fırınlar, her evin en temel ürünlerinden birisidir. Mutfaklardaki yardımcılar arasında bulunan fırınların kullanımı sırasında karşılaşılan kullanıcı sorunlarına istinaden  Servisi merkezi uzman tekniker kadrosu ile profesyonel çözümler sağlanıyor. Böylelikle fırınlarda daha uzun süreli ve kaliteli bir kullanım verimliliği yakalanabiliyor. Eğer fırın kullanımı sırasında içerisine koyulan ürünün üstü pişerken, altı çiğ kalıyor ise fırınınızın temel ısıtma fonksiyonunda bir sorun olduğunu göstermektedir. Böyle bir sorunu mutlaka dikkate almalı ve gerekli önemli göstererek, profesyonel destek almalısınız.

yük şampuan denetim termikel ankastre fırın altı pişirmiyor -  raicolombia.com

İlgili aramalar

Fırının altı neden Pişirmez
Ankastre fırının altı neden Pişirmez
Altı pişirmeyen fırın
Mini Fırın altı Pişirmiyor
Arçelik fırın böreğin altını pişirmiyor
Termikel fırın altı pişirmiyor
Fırının üst rezistansı çalışmıyor
Simfer fırın altı pişirmiyor

Fırınım Yiyecekleri Yakıyor, Çok Pişiriyor, Ne Yapmalıyım?

Fırınım Yiyecekleri Yakıyor, Çok Pişiriyor, Ne Yapmalıyım?

  • Tepsinizin sadece ön tarafında bulunan yiyeceklerde çok pişirme veya yanma oluyorsa ve fırınınız, kapısından hava alıyorsa, hava aldığı bölgeler daha çabuk kızaracak ve yanacaktır. Fırın kapısının pişirme sırasında tamamen kapalı olduğundan emin olunuz.
  • Fırınınızın alt ve üst ısıtıcı ayarının seçiminin doğru yapılmaması da bu soruna neden olabilir. Yiyeceğin pişirilme tarzına göre alt ve üst ısıtıcıların, varsa turbo fan ısıtıcısının fırın üzerindeki düğmelerinden doğru seçilip seçilmediği önemlidir. Aksi halde belirttiğiniz gibi pişirme problemi ile karşılaşabilirsiniz.

Fırın ısıtıcılarının seçimini doğru yaptıysanız ve sorununuz devam ediyorsa, tepsilerin fırın içindeki yerleşiminin doğru olduğundan emin olunuz.

  • Tepsilerin alt veya üst ızgaraya çok yakın olması çok pişme veya yanma problemine neden olabilir. Yiyeceğin türüne, miktarına, pişme tarzına ve kişisel beğenilerinize göre yiyecekleriniz çok pişiyor, yanıyorsa tepsi farklı raflara konularak denenmelidir.
  • Yemeğinizi pişirme süreniz de çok pişirme-yanma sorununa neden olabilmektedir. Farklı pişirme sürelerinde çalıştırmayı denediğinizde; Yiyeceğin cinsine, miktarına, pişirme tarzına yeya kişisel beğenilere göre pişirme sürelerinde değişiklik yapmanız gerekebilir. Fırınınızı yeni aldıysanız ve eski fırınınızdaki pişirme süreleriyle aynı sürede pişiriyorsanız iyi sonuç alamıyor olabilirsiniz. Yiyeceklerin pişirme süresini kısaltmanız gerekebilir.

Yukarıda belirtilen çözüm adımlarını denediyseniz ve fırınınızda çok pişirme-yakma sorunu devam ediyorsa, buraya tıklayarak yetkili servis talebinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.